martedì 22 dicembre 2015

Ljubljana osvojila Kup Slovenije

Vaterpolisti Ljubljane, aktuelnog šampiona Slovenije, trijumfovali su u nacionalnom kupu, pošto su u finalnoj utakmici pobedili velikog rivala, ekipu Triglava iz Kranja, rezultatom 9:5.
Gosti iz Ljubljane imali su gol prednosti posle prvih osam minuta (3:4), a u drugom periodu su nastavili da igraju dobro i na odmor su otišli sa rezultatom 7:4. Domaći Triglav je prišao na dva gola minusa do početka poslednje četvrtine, kada su Ljubljančani dodali gas i obezbedili trijumf.

Najefiaksniji kod pobednika bio je Merlak sa tri gola, a po dva su dodali Kecman i Stele. Isti učinak kod domaćih imao je Štern, a po jedan su dodali Popovič, Šenica i Gostič.Ljubljančani su do finala stigli posle dve pobede nad ekipom Kopera, dok je tim iz Kranja dva puta bio siguran protiv Maribora.