mercoledì 2 dicembre 2015

Svjetska Liga: Crna Gora poražena od Srbije

CRNA GORA – SRBIJA 10:12 (3:2, 0:4, 2:1, 0:0)
Sudije: Bjanik (Italija), Nikolas (Grčka), Igrač više: Crna Gora 13 (3), Srbija 10 (4), Peterci: Crna Gora 0 (0), Srbija 0 (0)
CRNA GORA: Šćepanović (5 odbrana), Draško Brguljan 2, Vidović, Petrović, Čučković 1, Sekulić 1, M. Janović 1, N. Janović 1, Ivović 3, Vukčević 1, Pješivac, Jokić, Lazović.
SRBIJA: B. Mitrović (9 odbrana), Mandić 1, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk, Pijetlović 1, Subotić 2, Aleksić, Toholj, Filipović 4, Prlainović 3, Mitrović, Rističević.

Vaterpolo derbi u Budvi pripao je selekciji Srbije - aktuelni evropski i svjetski prvak slavio je protiv Crne Gore 12:10 u u meču trećeg kola Grupe B Preliminarnog dijela Svjetske lige. Duel u sjajnoj atmosferi bazena ''Dragan Trifunović'', prolomljen je u drugoj četvrtini koja je pripala gostima 4:0, a treba napomenuti i da su ''ajkule'' bile desetkovane neigranjem čak petorice standardnih reprezentativaca. To je prvi poraz ''ajkula'' nakon trijumfa protiv Španije, podsjećamo duel sa Francuskom u Parizu pomjeren je za mart.
Pitanje pobjednika Srbije je riješila serijom 5:0, u drugoj i početkom treće četvrtine, kada je povela 7:3. U finišu tog dijela meča vodila je i 9:4.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Filip Filipović sa četiri, Andrija Prlainović je postigao tri, Gavril Subotić dva,a po gol Dušan Mandić i Duško Pijetlović. U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Aleksandar Ivović sa tri, Draško Brguljan je upiao dva, a po gol Mlađan janović, Luka Sekulić, Nikola Vukčević, Uroš Čučković i Nikola Janović.
Crna Gora će u četvrtom kolu, 16. februara, biti gost Španije. Odgođeni duel sa Francuskom zakazan je za 14. mart.