giovedì 6 agosto 2015

FOTO - SP: Crna Gora nadigrala Australiju, ''ajkule'' igraju za 5. mjesto

Vaterpolisti Crne Gore igraće za peto mjesto na šampionatu svijeta u Kazanju - ''ajkule'' su danas u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta savladale Australiju 11:8, odigrale mnogo bolje nego u prethodnim duelima, napad je napokon proradio, pa će se u subotu sa Mađarskom ( savladala SAD 13:9) boriti za petu poziciju.
Poveli smo golom Radovića, brzo je izjednačio Rouč, ali smo serijom 3:0 nakon prvih osam minuta vodili 4:1. Na otvaranju druge dionice Darko Brguljan je povisio na +4, a do kraja iste viđen je još jedan gol i to u mreži danas dobrog Dejana Lazovića. U trećoj četvrtini čak osam golova. Dva uzastopna Australijanaca da priđu na 5:4, igrao se gol za gol do dva minuta pred kraj, kada su Janović i Radović sa peterca povisili na 9:6.
Rutinski smo održavali prednost u posljednjih osam minuta, Mlađan je svojim trećim golom na meču pogodio za 10:7, a konačan rezultat postavio je isti igrač iz peterca.
Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Mlađan Janović sa četiri gola, Aleksandar Radović i Darko Brguljan postigli su po dva, a po jedan Draško Brguljan, Aleksandar Ivović i Vjekoslav Pasković. Dvostruki strijelci za Australiju bili su Džon Koteril, Aron Janger i Ričard Kembel, dok su po jednom golmana Lazovića savladali Eiden Rouč i Tajler Martin.
Rival crnogorskoj selekciji u meču za peto mjesto biće Mađarska koja je bila bolja od Sjedinjenih Amerikih Država 13:9. Za plasman u finale, u 19 sati i 30 minuta, igraće Hrvatska i Grčka, dok će u 21 sat rivali biti Srbija i Italija.
CRNA GORA – AUSTRALIJA 11:8 (4:1, 1:1, 4:4, 2:2)
1:42 min Janović 11:8 - peterac
Igrač više: Crna Gora 6 (3), Australija 12 (5), Peterci: Crna Gora 3 (2), Australija 0 (0), Sudije:Fransesk Buč (Španija), Vojin Putniković (Srbija).
CRNA GORA: Lazović (8 odbrana), Draško Brguljan 1, Pasković 1, Čučković, Darko Brguljan 2, Radović 2, Mlađan Janović 4, Ukropina, Ivović 1, Murišić, Klikovac, Jokić, Šćepanović.
AUSTRALIJA: Stanton, Kempbel 2, Ford, Koteril 2, Pauer, Gilhrist, Rouč 1, Janger 2, Svift, Emeri, Houden, Martin, Denerli.