FINA Svjetska Liga: Crna Gora ubjedljiva u Nansiju

Francuska – Crna Gora 8:14 (0:3, 5:4, 1:3, 2:4)
Igrač više: Francuska 6 (1), Crna Gora 5 (2)
Peterci: Francuska 2 (2), Crna Gora 2 (0)
Crna Gora: Kandić, Draško Brguljan 1, Pasković 3, Saveljić, Darko Brguljan 3, Latinović 1, Vidović, Ukropina 1, Ivović 5, Murišić, Krivokapić, Jokić, Šćepanović.
Francuska: Garsau, Saudadier, Monneret, Tomaševic, Blary 2, Vanpeperstrate, Peison 1, Izdinsky, Marzouki 2, Laversanne 1, Nastran 1, Camarasa 1, Noyon.
Sudije: Radu Matače (Rumunija), Peter Molnar (Mađarska). Delegat Rišar Papazjan.

Vaterpolisti Crne Gore upisali su treću pobjedu u preliminarnoj fazi Svjetske lige – ''ajkule'' su u sedmom meču, u grupi C, slavile u Nansiju protiv Francuske 14:8.
U prvom duelu u Budvi Crna Gora je slavila 13:7, a imamo i pobjedu nad Turskom. Upisali smo po dva poraza od Italije i od Hrvatske. U posljednjem meču 14. Aprila gostujemo Turskoj.
Što se tiče meča, nakon odlične prve četvrtine koju smo riješili u našu korist 3:0, jako loša odbrana u narednih osam minuta koji su pripali domaćinu čak 5:4. Dugo nije bilo gola u trećoj dionici, a onda je mrežu domaćina zatresao Pasković za +3. Čak dva peterca promašili smo u tom dijelu igre, a u posljednjih osam minuta ušli smo sa prednošću od 10:6. Rutinski smo odradili završnicu, na kraju slavili 14:8.