giovedì 30 luglio 2015

SP Kazan 2015: Crna Gora remizirala sa Australijom

U drugom kolu grupe D Svjetskog prvenstva u Kazanju, crnogorski vaterpolisti igrali su neriješeno sa Australijom 5:5. Nakon startnog poraza od Srbije, bod za izabranike Ranka Perovića nakon dva kola, Australija ide na četiri, pa će posljednje kolo donijeti odluku ko će sa druge a ko sa treće pozicije u osminu finala. Pod uslovom da u posljednjem kolu u petak savladamo Japan.
Crna Gora je odlično počela meč, jaka odbrana, na golu odlični Šćepanović, pa smo golovima Janovića i Ivovića poveli 2:0. Draško Brguljan je u drugoj dinoci povećao na 3:0, i taj period igre smo odigrali jako u odbrani, do poluvremena Koteril je smanjio na 3:1. Po jedan gol u obje mreže viđen je i u trećoj četvrtini, da bi potpuno podbacili u posljednjih osam minuta. Tri gola zaredom ''kengura'', a bod Crnoj Gori donio je Mlađan Janović na 22 sekunde prije kraja.
Janović je postigao dva gola, a po jedan Aleksandar Ivović, Draško i Darko Brguljan. U australijskoj selekciji najbolji je bio Aron Janger sa tri gola, dok su po jednom i danas odličnog Miloša Šćepanovića savladali Džon Kotril i Eidar Rouč.U drugom meču B grupe, u 16 sati i 30 minuta, rivali će biti Srbija i Japan.
Crna Gora će u trećem kolu, u petak u 12 sati i 30 minuta, igrati sa Japanom.
CRNA GORA – AUSTRALIJA 5:5 (2:0, 1:1, 1:1, 1:3)
0:22 min Mlađan Janović 5:5
Igrač više: Crna Gora 4 (2), Australija 6 (1). Peterci: Crna Gora 1 (1), Australija 0 (0)
CRNA GORA: Šćepanović (10 odbrana), Draško Brguljan 1, Pasković, Čučković, Darko Brguljan 1, Radović, Mlađan Janović 2, Ukropina, Ivović 1, Murišić, Klikovac, Jokić, Laović. Trener Ranko Perović.
AUSTRALIJA: Stanton, Kempbel, Ford, Koteril 1, Pauer, Gilhrist, Roač 1, Janger 3, Svift, Emeri, Houden, Martin, Denerli. Trener Elvis Fatović.