mercoledì 29 aprile 2015

Hrvatska: Primorje i Jug u borbi za trofej

Kozmin Radu (Foto: h2opolo.ro/)

Kao što je i bilo očekivano, u finalu plej-ofa vaterpolo prvenstva Hrvatske igraće Primorje i Jug. Dubrovčani su dva puta savladali Mladost sa po tri gola razlike i tako se zasluženo našao u finalu, gde će igrati protiv Primorja, koje je teže nego što je bilo očekivano savladalo Mornar.
Prvo poluvreme u Zagrebu proteklo je u izjednačenoj borbi, da bi se Jug u trećem periodu rezultatski odlepio i do kraja sačuvao tri gola prednosti. Prednjačio je Loren Fatović sa tri gola, a po jedan manje su postigli Ante Visković i Marko Ivanković.
Riječani su se mučili protiv Mornara u Splitu. Tokom većeg dela meča vodila se egal borba. Na poluvremenu je bilo nerešeno, 5:5, a onda su gosti stekli minimalnu prednost pred početak četvrte deonice. Splićani nisu uspeli da preokrenu i stignu do iznenađenja, pa se Primorje plasiralo u finale. Najzaslužniji za pobedu bio je centar Kozmin Radu sa četiri pogotka, dok je kod domaćih najraspoloženiji bio Marin Ban sa tri.
Prvi meč finalne serije igra se u Rijeci 6. maja.