domenica 27 luglio 2014

EP: Crna Gora bez medalje, ''ajkule'' poražene od Italije

Vaterpolisti Crne Gore nijesu uspjeli da osvoje bronzanu medalju! ''Ajkule'' su u meču za treće mjesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti poraženi od Italije 11:9. Izabranici Ranka Perovića očigledno nijesu uspjeli da se izdignu poslije eliminacije u polufinalu, ponovo smo u finišu ostali bez daha, na kraju i medalje.
Dobro smo otvorili meč, imali 3:1 nakon prve četvrtine, i 5:3 na pet minuta do kraja druge. Sa dva gola Đorđetija i jednim Aikarda, Italija je preokrenula, ali smo ipak preko Mlađana Janovića uspjeli da izjednačimo na sekund do pauze. U trećoj dionici jurili smo minus od dva gola, i stigli ga, pogodili su Petrović i Klikovac, ali posljednjih osam minuta, kao i protiv Srbije bili su jako loši. Đorđeti je pogodio na tri ipo minuta do kraja za 11:9, nijesmo uspjeli da realizujemo nekoliko situacija sa igračem više, i na kraju poraz i četvrto mjesto na šampionatu.
Bazen: ''Alfred Hajoš'' Budimpešta
Crna Gora – Italija 9:11 (3:1, 3:5, 2:2, 1:3)
Crna Gora: Radić (8 odbrana), Draško Brguljan 1, Pasković, Petrović 1, Darko Brguljan, Čučković, M. Janović 3, N. Janović, Ivović 2, Mišić 1, Klikovac 1, Jokić, Šćepanović.
Italija: Tempesti (11 odbrana), Di Fulvio, Veloto, Filjoli 3, Đorđeti 4, Fondeli, Đakopo, Galo, Figari 1, Luongo, Aikardi 3, Baraldi, Del Lungo.
Igrač više: Crna Gora 11 (5), Italija 12 (6)
Peterci: Crna Gora 0 (0), Italija 1 (1)

Sudije: Georgis Stavridis (Grčka), Mark Koganov (Azerbejdžan)