giovedì 21 agosto 2014

FINA KUP U VATERPOLU: Crna Gora savladala Južnu Afriku, Hrvati naredni rival (Petak u 11.00)

Pri trijumf na FINA kupu u Almatiju crnogorski vaterpolisti su upisali protiv Južne Afrike.
"Ajkule" su pobijedile sa 12:4, i ova pobjeda im je bila dovoljna za treće mjesto u grupi, pa će sjutra u četvrtfinalu igrati s drugoplasiranom ekipom iz grupe B - Hrvatskom.
Prve minute u kapici reprezentacije upisao je golman Slaven Kandić, koji je u ovom utakmici branio umjesto Dejana Lazovića.
Crna Gora je početkom druge četvrtine povela sa 7:0, a od prvih sedam golova šest su postigli Nikola Murišić i Jovan Sarić.
Ovaj tandem je na kraju i bio najefikasniji u sastavu Ranka Perovića - postigao je po četiri pogotka.
Duel sa Hrvatskom igra se sjutra od 11 časova.
I "barakude" su takođe u Almati dovele podmlađeni tim, s tim što je selektor Ivica Tucak za ovu akciju pozvao čak sedam igrača koji su nastupali na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.
To su golman Marko Bijač, te Petar Muslim, Ivan Buljubašić, Anđelo Šetka, Duje Živković, Luka Bukić i Ivan Milaković.
"Mislim da su Hrvati favoriti u ovom četvrtfinalu, ali mi smo mlada ekipa i svakako da ćemo pokušati da ih iznenadimo. Nisu nepobjedivi, i oni imaju ovdje mladu ekipu. Vjerujem da motiva ne fali, jer smo svi željni dokazivanja. Ne smijemo da ponovimo neke greške i u odbrani i u napadu. Ako ih ispravimo, sigurno imamo šansu", rekao je Murišić.
Rezultati 3. kola
Grupa A
Crna Gora - Južna Afrika 12:4
Srbija - SAD 11:9
Tabela: Srbija 6, SAD 4, Crna Gora 2, Južna Afrika 0.
Grupa B
Australija - Mađarska 8:8
Kazahstan - Hrvatska 7:14
Tabela: Mađarska 5, Hrvatska 4, Australija 3, Kazahstan 0.
Parovi četvrtfinala - sjutra
SAD - Australija 09.40
Crna Gora - Hrvatska 11.00
Južna Afrika - Mađarska 12.20
Srbija - Kazahstan 13.40
Crna Gora - Južna Afrika 12:4 (3:0, 5:2, 3:1, 1:1)
Almati - Centralni gradski bazen. Gledalaca: 100. Sudije: Rezvani (Iran), Periš (Hrvatska). Igrač više: Crna Gora 12 (8), J. Afrika 7 (3).
Crna Gora: Kandić, Vukmirović, Marković, Vidović 1,Brguljan, Đurđić 1, Bulatović,Sarić 4, Latinović 1, Murišić 4, Klikovac, Čučković 1, Lazović.
Južna Afrika: Flečer, E. Le Ru 2, Kard 1, Badenhorst 1, Roda, Karvaljo, Rejbi, Vingejt-Pirs, Vajt, P. Le Ru, Bejker, Hok, Luis.