mercoledì 20 agosto 2014

FINA KUP U VATERPOLU: Crnogorski vaterpolisti izgubili od SAD

Crnogorski vaterpolisti su upisali i drugi poraz na FINA kupu koji se igra u Almatiju.
Nakon jučerašnjeg od Srbije (9:3), sada su bolje bile Sjedinjene Američke Države - sastav koji predvodi Dejan Udovičić je trijumfovao sa 11:7.
Opet su "ajkule" loše otvorile meč (gubile sa 3:0), potom su u drugoj četvrtini u dva navrata došle na minus jedan, ali su Amerikanci ipak na poluvremenu imali dva gola viška (6:4).
U nastavku, Crna Gora je opet imala prazan hod, što je omogućilo protivniku da povede sa 9:4, ali je sastav Ranka Perovića u posljednjih osam minuta doenkle popravio utisak.
Bogdan Đurđić, Darko Brguljan i Uroš Čučković su postigli po dva gola, jednom se (ali je to uradio maestralno) upisao Nikola Murišić.
Sjutra je rival Južna Afrika, koja je danas izgubila od Srbije sa 17:1.
Rezultati- grupa A
Crna Gora - SAD 7:11
Južna Afrika - Srbija 1:17
Sjutra
Crna Gora - Južna Afrika 09.40
Srbija - SAD 13.20
Tabela: Srbija, SAD 4, Crna Gora, Južna Afrika 0.
Grupa B
Hrvatska - Australija 6:3
Kazahstan - Mađarska 9:15
Sjutra
Australija - Mađarska 11.00
Kazahstan - Hrvatska 14.40
Tabela: Mađarska 4, Hrvatska, Australija 3, Kazahstan 0.
Crna Gora - SAD 7:11 (0:3, 4:3, 0:3, 3:2)
Almati - Centralni gradski bazen. Gledalaca: 250. Sudije: Flejhiv (Australija), Periš (Hrvatska). Igrač više: Crna Gora 6 (1), Amerika 11 (5). Peterci: Crna Gora 3 (2), Amerika 1 (1).
Crna Gora: Lazović, Vukmirović, Marković, Vidović, Brguljan 2, Đurđić 2, Bulatović, Sarić, Latinović, Murišić 1, Klikovac, Čučković 2, Kandić.
SAD: Mozes, Roberts, Obert 2, Rozental 1, Kupido, Kliri 1, Semjuels 1, Bonani 2, Bouen 1, Mekonel 1, Smit, Man 2, Beron.