mercoledì 18 febbraio 2015

Srbija pobedom nad Španijom obezbedila Svetsku ligu

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je večeras u gostima selekciju Španije sa 15:9 (2:3, 2:2, 5:2, 6:2) u 4. kolu kvalifikacija za Svetsku ligu.

Izabranici Dejana Savića pobedom u Madridu obezbedili su učešće u Svetskoj ligi, koja će se održati u Bergamu od 23. do 28. juna i imaće priliku da brane trofej osvojen u Dubaiju.
Španija je mnogo bolje počela meč i ubrzo stekla dva gola prednosti, a u tim trenucima Filip Filipović nije realizovao peterac.
Filipović se ubrzo iskupio i smanjio na 3:2, što je bio njegov 400. gol za reprezentaciju.
U drugoj deonici Španci su poveli sa 5:2, ali je Srbija uspela da na odmor ode sa samo golom minusa. Prlainović i drugovi su u drugom poluvremenu potpuno zagospodarili bazenom i sa četiri vezana gola preuzeli kontrolu utakmice.
Srbija je nastavila u istom ritmu u poslednjoj četvrtini i na kraju je zabeležila još jedan ubedljiv trijumf protiv Španije, posle meča u Nišu (9:1).
Srbija se nalazi na prvom mestu druge grupe kvalifikacija za Svetsku ligu sa maksimalnih 12 bodova.