TURNIR CETRI NACIJE U20: Pobijedili Srbe usred Beograda

HRVATSKA - SRBIJA 17:16 (4:5, 5:5, 4:3, 4:3)

HRVATSKA: Šparada, Dužević, Lazić, Buconić 2, Rakovac 2, Bašić 4, Lozina, Buha 2, Fatović 6, I. Živković 1, Jukić. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

SRBIJA: Čemanović, Asanović, Radojević 1, Subotić 4, Toholj 2, Drašović, Jakšić 4, Manojlović 1, Gvozdanović 2, Stojanović 2, Filipović. TRENER: Vladimir Vujasinović.

Sudije: Bianchi (Italija) i Czismadia (Mađarska).

Iskljucenja: Hrvatska 5-10 (50%), Srbija 7-14 (50%).

Hrvatska mlađeseniorska vaterpolska reprezentacija, igrači do 20 godina, pobijedili su i u drugom susretu izvanredno jakog turnira u Beogradu reprezentaciju Srbije, te su nadomak osvajanja naslova. Hrvatski vaterpolski podmladak, iako bez mornarevaca Rine Burića i Ivana Domagoja Zovića, nije se predavao do posljednjih trenutaka iako je domaćin bio u stalnom vodstvu. Nije mlade dečke pokolebalo ni rano i visoko vodstvo Srbije 3:0 u otvaranju. Prvo izjednačenje biljećimo u drugoj četvrtini (7:7), te u zadnjoj četvrtini (14:14 i 16:16). U biti, jedino naše vodstvo na utakmici bilo je upravo - za pobjedu! Tim i slađe. Strijelac pobjedonosnog gola 1.01 minutu prije kraja bio je mladostaš Andrija Bašić koji je uz jugaša Lorena Fatovića sa 6 pogodaka bio i naš najbolji strijelac.
U drugom susretu 2. kola Mađarska - Italija 12:11 (4:4, 3:2, 3:3, 2:2). Poredak: Hrvatska 6, Srbija 3, Mađarska 3, Italija 0. U nedjelju se sastaju: Hrvatska - Mađarska (09.45) i Italija - Srbija (11.00).