sabato 27 giugno 2015

Srbija preslišala Brazil i plasirala se u finale Svetske lige

(Foto: waterpoloserbia.org)

Reprezentacija Srbija plasirala se u finale Svetske lige, pošto je večeras pobedila Brazil sa 13:9. Naši vaterpolisti u nedelju od 20 časova u Bergamu boriće se za novu zlatnu medalju, plasman na Olimpijske igre, ali i nagradu od 100 000 dolara.
Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri. Srbija je povela sa 2:0 golovima Aleksića i Filipovića i do kraja prvog perioda je održavala „+2″, ali je u poslednjoj sekundi Brazil prišao na gol zaostatka. Slično je bilo i u nastavku. Naši igrači su poveli sa 5:3, da bi šest sekundi pre kraja protivnik smanjio na 5:4.
U drugom poluvremenua su puleni Dejana Savića vodili sa 9:6, kasnije su uvećali prednost, pa se pitanje pobednika više nije postavljalo.
Po dva gola su postigli Pijetlović, Mandić, Aleksić, Filipović i Mitrović, a po jedan Prlainović, Gocić i Ranđelović.
Naša reprezentacija će se sutra, u borbi za medalju, sastati sa boljim iz duela Amerika – Hrvatska, a taj meč počinje u 20 časova.
Danas je u utakmicama za plasman od 5. do 8. mesta Australija ubedljivo savladala Kinu, dok je Mađarska pobedila Italiju sa 10:5.